7.kapitola- Vlk

18. května 2014 v 18:50 | Kessi |  Život bez duše
Takže fajn, předchozí kapitola neměla ani 5 komentářů takže to lidi pěkně napravte ať mám důvod dál psát ;) Ale vážně, hlasovali jste pro tuto povídku tak ji čtěte :D Rozhodla jsem se přidat další kapitolu a je déle než po týdnu a to kvůli tomu že ji čte příliš málo lidí. Inu...ať se líbí. Jinak psala jsem hodně dlouhé souvětí a pak se v tom motám takže omluvte to, jak je to někde dopletené :D
"Co se stalo?" Přiběhnu k tátovi, hned jak se vrátí domů.


"Divoké zvíře. Napadlo tábořiště tří lidí a jednoho z nich zabilo. Podle zubů to vypadá na vlka většího vzrůstu. Víc bohužel nevím." Odpoví a sedne si vyčerpaně na gauč. Táta sloužíval u policie ale už tam nedělá. Stále tam ale pracuje jeho nejlepší kamarád, který mu předává nějaké informace. Díky tomu víme co se děje a navíc s nima táta občas chodívá na průzkumy. Přijde mi, jako by stále chodil do práce ale bez platu.
"Divoké zvíře? To už je čtvrtá oběť za týden! Co s tím chtějí udělat?" Vyhrknu naštvaně, kvůli jejich neschopnosti.
"Nemůžeme dělat nic. Je to náma, zatím neznámý druh vlka a je větší než klasická rasa. Možnosti policie jsou omezené. Ale jeden z táborníků si ho prý všiml a výpověď nasvědčuje tomu, že je to samička. Ty bývají více nebezpečné, zvlášť v období hárání. Doufejme, že už víc obětí nebude. Do té doby vyhlásí šerif stav ohrožení a bude zákaz vycházení z domů po šesté hodině večerní."
"Co?! Zákaz vycházení? To nemůžou!" Rozčílím se ještě víc. Nemůžou nás přece držet zavřené doma. Je blbost aby ten vlk přišel až do města. Jak řekl, napadl lidi co byli v táboře v lese, ne ve městě na lavečkách.
"Pro tebe to platí dvojnásob Emmo! Nebýt Jasmine stále máš domácí vězení, tak buď ráda že je to tak, jak to je. Nepotřebuju přijít ještě o tebe!" Řekne táta značně rozrušený událostma.
"...fajn." Povím a vydám se ke schodům. "V ledničce je zbytek pizzy a chlazené pivo." Řeknu ještě a zavřu za sebou dveře do pokoje. Podívám se na hodiny, které ukazují tři hodiny odpoledne. Ještě je čas, pokud nechci být celý den doma tak si musím pohnout. Ale kam jít?
Obléknu si zelené tílko, černé legíny a přes rameno si dám látkovou tašku, do které naskládám pár věcí. Na tátův příkaz musím vzít i pepřák. Pak mu řeknu jednoduché "Ahoj, v 6." a odejdu směrem k lesu a mé oblíbené houpačce.
Když jsem došla na místo, nezastavila jsem se, ani jsem si nesedla na houpačku zavěšenou na svém místě. A to z důvodu, že nebyla zavěšená na svém místě. Jedno lano bylo přetržené a houpačka ležela bezmocně a opuštěně na zemi. Na jednom stromu, který ji držel, byly vidět dlouhé hluboké škrábance od drápů. Dotkla jsem se stromu a na rukou mi zůstala pryskyřice, která pomalu plnila ranky stromu.
Vydala jsem se hlouběji do lesa a došla jsem až k dlouhé řece, tekoucí asi metr pode mnou. Šla jsem dál, podél řeky, až jsem uviděla v dálce žlutý stan. Pomalou chůzí jsem pokračovala dál, zvuky ševelících ptáčků utichly a šlo slyšet jen křupání malých větviček pod mou tíhou. Když jsem byla asi čtyři metry od stanu, uviděla jsem v něm stín nějakého zvířete. Aniž bych si uvědomila co dělám, jsem se k němu rozběhla a zastavila se jen kousek od vchodu do něj a čekala, jestli uslyším nějaký výkřik, nebo něco podobného. Nevěděla jsem co dělat. Ale co jsem mohla dělat? Neporadili si s ním tři lidi ani celý policejní tým a já jsem tu sama, tak co si vlastně chci dokázat? Není to přesně to nebezpečí, které Tobias řekl že mi tu hrozí? Mohl vůbec vědět že se tohle všechno stane? Přerývaně jsem dýchala a snažila se něco vymyslet. Pak vše utichlo a vypadalo to, že v tom stanu nic není. Že jsem si vše vymysela a je prázdný.
"Haló?" Řekla jsem bázlivě a o kousek se přiblížila ke stanu. "Jste v pořádku?" Dodala jsem potichým hlasem a než jsem se nadála, proti mě vyskočil ze stanu obří vlk, nepodobající se žádnému co jsem doposud viděla. Rychle jsem ucouvla, zakopla jsem o větev a spadla na zem, kde jsem se rychle plazila pozpátku pryč. Vlk si mě zkoumavě prohlížel, zuby vyceněné, oči na stopkách a připravený mě kdykoliv roztrhat na cucky.
Rozzuřeně vrčel a od huby mu tekly sliny. Vyděšeně jsem polkla a pokusila jsem se vstát. Vlk se přiblížil, chytil mě za nohu a pak mě opět přizemnil. Vydala jsem přidušený vzlik, přičemž jsem si uvědomila že je se mnou konec. Párkrát jsem zakřičela chabé "pomoc" ale myslím že to nic nezlepší. Pokusila jsem se vzepřít ale vlk byl příliš silný. Uviděla jsem o kousek dál silný klacek. Jednu ruku jsem měla volnou, tak jsem se pro něj natáhla a sevřela ho v dlani. Silně jsem ho uděřila do hlavy, takže ze mě slezl a já se dokázala postavit na nohy. Rozběhla jsem se co nejrychleji pryč a za sebe jsem se snažila dívat co nejmíň. Jednou jsem se ohlédla a byl za mnou, běžel a stále víc se přibližoval. Běžela jsem dál, vyhýbala se překážkám a snažila jsem se co nejvíce zrychlit a dostat se odtud. Ze zadu do mě narazil tlapama a já dopadla břichem na zem. Ucítila jsem, že se mi do břicha musel zabodnout kousek nějaké ostré větvičky. Snažila jsme se zvednout ale místo toho jsem ho ještě víc naštvala a on mě kousnul do ramene. Zakřičela jsem bolestí a vyhrkly mi slzy. Takhle nechci umřít!
Najednou na mě nic nestálo a já se rychle otočila na záda.Vlk však stál hned vedle a řekla bych že přímo chtěl, abych se otočila. Hraju jeho hru. Skočil na mě a vyrazil mi dech. Po té co mě kousnul po druhé jsem pomale omdlela. Poslední věc, kterou jsem uviděla byla silueta postavy, která se přiřítila k vlku a odhodila ho na daleký strom. Pak byla tma.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ronny Ronny | 19. května 2014 v 10:02 | Reagovat

No to to trvalo :D ale doufala jsem, že to bude trochu jinak, třeba jako že stihne utýct :D tak nestihla no

2 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 19. května 2014 v 15:48 | Reagovat

Moc pěkná kapitola :) Těším se na další!:)

3 Angela Angela | Web | 20. května 2014 v 18:08 | Reagovat

Budu si muset přečíst předešlé kapitoly, vypadá to hodně zajímavě. :)

4 Miti Miti | E-mail | Web | 30. července 2014 v 17:32 | Reagovat

Krásná povídka :33 Prosím, prosím, smutně koukám, dej sem další kapču :-(  :-) Strašně se mi to líbí, ale tohle je kapitola už z května, to další nebude?? O_O  O_O  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama