Vyvolená bohy- Smrtící dotyk/ Recenze

26. listopadu 2015 v 16:02 | Kessi |  Recenze
Autor: Melinda Salisbury
Žánr: romantika, love story, fantasy
Nakladatelství: Fragment
Provedení: brožovaná
Datum vydání: 5. 10. 2015
Počet stran: 256
Doporučeno od: 15 let
Doporučená cena: 249 kč
K zakoupení za 199 kč: ZDE

Anotace: Twilla je výjimečná dívka - je dokonalou zbraní - zabíjí pouhým dotykem. Změní Twylla svůj předurčený osud?

Twylla je dívka vyvolená bohy. Je zosobněním božské dcery a jako taková je zaslíbená princi. Za svoji výjimečnost ale draze platí: každý měsíc musí pozřít jed, a přinést tak důkaz o svém božském postavení. Její dotyk je však pro obyčejného člověka smrtící.

Twylla proto není běžným členem královského dvora. Je královninou popravčí. Každý měsíc navštěvuje vězení a přikládá své ruce na ty, kteří jsou odsouzeni k smrti.

Žije osaměle a izolovaně. Když ale nastoupí nový strážce, vše se změní. Spustí se kolotoč dvorských intrik, úkladů a vražd... Dokáže si dívka správně zvolit mezi královským snoubencem a přitažlivým, ale obyčejným smrtelníkem? Rozhodne se pro povinnost, nebo pro lásku?

"Jsem dokonalá zbraň. Můj dotyk je smrtící."


Názor na obálku: Obálka se mi moc líbí. Je moderně provedená a graficky skvěle udělaná. 10/10

Názor na knihu: Z knihy jsem byla nadšená, četla jsem ji velmi často a upřednostnila jsem ji i před jinými knihami, protože mě opravdu bavila. Děj mě nenudil, a vždy se něco dělo už od začátku. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická. Byla na hradě pod účelem, který doopravdy ani ona nevěděla a měla se stát nastavající chotí prince. Princ mi byl sympatický též, ale chvílemi zase ne. Když přišel nový strážce tak jsem ho zprvu neměla ráda, protože jsem chtěla aby byla Twilla s princem, ale pak dokázala autorka vše změnit a já chtěla aby spolu se strážcem utekli. Možná vás napadne to co mě tenkrát... Jak by s ním mohla utéct, když se jí podle všeho může dotknout jen král, královna a princ a kdyby se jí strážce dotknul tak by umřel? Vypadalo to tak, že nemá Twylla na výběr. Po té, co ale zjistila zásadní věc pomocí jejího nového strážce, začne se na vše dívat jinak a chce utéct. I největší přítel ovšem může být někdy již od počátku zrádcem a nic nemusí skončit tak jak mělo.
Příběh byl strující, napínavý a zažijete chvíle kdy se budete vztekat nad tím co se stalo a někdy zase jásat. Pokud máte rádi tento žánr tak možná budete na konci knihy bulet jako já. Konec mě opravdu zklamal i když ten tajemný závěr Vám přece jen dá naději.
Přeze vše se velice těším na druhý díl této knihy, který by měl vyjít v roce 2016!

Hodnocení: Knize dávám 9/10 bodů. 1 bod ztrhávám za ten závěr, který byl pro mě fakt hrozně tragický :D

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fragment!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lea Lea | 17. ledna 2016 v 19:19 | Reagovat

Knihu jsem četla a je dokonalá. Fakt pecka!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama