NARNIE – Čarodějův synovec/ Recenze

5. března 2016 v 17:23 | Kessi |  Recenze
Žánr: fantasy pro děti
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2015
V sérii: 1. díl
Doporučeno od: 9 let
Počet stran: 208
Cena: 179 kč
K zakoupení: ZDE
Anotace:
Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Staňte se spolu s Digorym a jeho kamarádkou Polly svědky zrození pohádkové země! Seznamte se s bájným lvem Aslanem, který ji chrání, a poznejte zlou čarodějnici Jadis, která chce všechny ovládat.
Podivínský strýc pošle svého synovce Digoryho a jeho kamarádku Polly objevovat jiné světy, do kterých si sám netroufá vstoupit. Oba kamarádi se musejí hodně ohánět, aby unikli nástrahám, které jim přichystá zlá čarodějnice Jadis. Jenže nebýt toho, nikdy by se nesetkali s bájným lvem Aslanem a neviděli by zrození nového světa jménem Narnie - a v Narnii je možné všechno…
Nenechte si ujít fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě.


Názor na obálku: Obálka je hezká, dobře v sobě vložené obrázky, hezky sladěné barvy a na první pohled Vám řekne o čem asi kniha je. Dávám jí 8/10 bodů.

O knize:
Malá dívka Polly se spřátelí s klukem jménem Digory. Žijí v Londýně a jejich domy, které jsou v jedné řadě jsou propojeny na půdě dlouhou ''šachtou'' kterou se můžete dostat do kteréhokoliv domu. Začnou se spolu bavit a rozhodnou se, že navštíví opuštěný dům hned vedle Digoryho, o kterém se říká, že tam nejspíš straší. Začnou v šachtě u Polly doma ale kvůli špatnému výpočtu se dostanou do jiného domu. Zjistí že jsou v pracovně Digoryho strýčka, kam je vstup zakázán. Jeho strýc je rád, že se tam oběvily, protože jeho manželka nechce aby Digorymu říkal bludy co vymýšlí. Zamče děti v místnosti a pomocí lsti se mu povede přesvědčit Polly aby si navlíkla na prst žlutý prsten, který ji přenesl do jiného světa. Jelikož o ni má Digory strach, vydá se nakonec za ní i se dvěmi zelenými prsteny, které je přivedou zpět. Oběví se ve světě, kde na chvíli přijdou o vzpomínky, jsou ospalí a navzájem se neznají. Pak si ovšem vzpomenou a Polly se chce vydat zpět domů. Digory ale pozná že nejsou v jiném světě, jen na rozcestí mezi světy. V lese kde je mnoho rybníčků a každý rybníček vede do jiného světa. Digory označí rybník vedoucí na Zem a skočí do jiného, který je zavede do světa kde se jim podaří probudit zlou čarodějnici. Té se povede dostat se s nimi na Zem a rozhodne se ji ovládnout. Po mnoha událostech se podaří Digorymu přenést čarodějnici zpět na rozcestí mezi světy kde je slabá ale s sebou přenesl dalších několik lidí. Všichni skočí do jiného světa, kde je jen tma a nic nevidí. Myslí si že je to země Nic ale po té co si Drožkář začne zpívat, se celá země rozezpívá a začne se svítat. Lev Aslan stvoří vše co v Narnii znáte a později korunuje prvního krále a královnu. Pokud Vás zajímá kdo to bude a co se stane s čarodějnicí, strýčkem, Digorym a Polly, knihu si přečtěte. Tento díl je jiný než ostatní a dozvíte se v něm odkud se vzala Bílá čarodějnice z Narnie jak ji znáte, a jak vlastně vznikla kouzelná skříň, která má tak velký význam v dalším díle.

Hodnocení: Kniha byla poněkud dětsky napsaná takže pro mě způsob napsání nebyl nic moc, ale je to hold pro mladší děti a mě už bude 18... I přesto jsem ráda že už vím jak vše vzniklo a možná si přečtu i další díly. Knihu Vám mohu doporučit protože se četla velice lehce a je taková oddechová. Knize dávám 8/10 bodů!

Za recenzní výtisk děkuji knihkupectví Albatros Media!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilía Ilía | E-mail | Web | 5. března 2016 v 21:01 | Reagovat

Všechny díly Narnie mám přečteny už několikrát a co nevidět bude re - reading.
Tehdy jsem ten dětský styl přivítala, ale teď se ho docela bojím. Mám pocit, že budu reagovat stejně jako ty. Ale co se dá dělat, jsou to moje čtecí začátky. :D

2 Kikča Kikča | E-mail | Web | 5. května 2016 v 20:27 | Reagovat

Narnii hrozně miluju, četla jsem jí kdysi dávno a celkem se bojím, že pokud si jí přečtu znova dopadne to podobně jako u tvého názoru. Jinak souhlasím :)
Skvělé čtení.. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama