Padesát odstínů temnoty/ Recenze

15. května 2016 v 12:05 | Kessi |  Recenze
Autor: E L James
Žánr: čtení pro ženy
Nakladatelství: XYZ
Rok vydání: 2013
Cena: 359 kč
Doporučeno od: 15 let
Počet stran: 656
K zakoupení: ZDE
Anotace:
Druhý díl erotického románu o temných touhách v každém z nás…
Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit.
A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě…


Názor na obálku: Obálka se mi líbí, tak jako každá z této série. Je tématická, jednoduchá ale moc hezká s dobře padnoucími barvami. 9/10

O knize:
Na začátku knihy je Ana pět dní po rozchodu s Christianem a začíná nový život. Má novou práci a šéfa, který se ji pokouší svádět. Ana je ale rozhozená z rozchodu a stále myslí na Christiana. Ten na tom není o nic líp, ale vše se začně ubírat novým směrem když Anně nabídne, že ji doprovodí na výstavu jejího kamarádá Josého.
Netrvá to dlouho a Christian Aně nabídne novou smlouvu. Žádná mučírna, žádné pravidla, jen normální vztah. Ana je nadšená a nabídku přijme.
Její štěstí ovšem narušuje paní Robinsonová, která se na scéně také často oběvuje a vyčítá Aně to, že ublížila Christianovi a že se tak trápil. Aby toho nebylo málo, tak se dozvíte i něco o Christianově bývalé sub, která chtěla něco víc ale on ne. Ta teď jde po Aně a podle všeho ji chce zabít.

Dokáže se Anastazie smířit s temnou stranou Christiana? Pochopí jeho padesat odstínů šedi? Co se vlastně děje za zdmi jejího pracoviště a jak si poradí s vlezlým šéfem? Změní se Christian? Přijme Ana jeho novou nabídku, která by vše změnila?

To se dozvíte v knize. :)

Druhý díl této trilogie nám zodpoví mnoho otázek o Christianovi a jeho minulosti. Nejen že přijdou nové komplikace, ale i nová řešení a postupy.
Někomu by se druhý díl mohl zdát nudnější než první, jelikož co se týče jejich soudobového milostného života, nejedná se většinou o nic vyjímečného, ale nějaké pestrosti se určitě také najdou. Jde spíše o román, kde se řeší nejvíce vztah těch dvou.
V knize je ale hodně napětí, jelikož Christianova šílená sub je docela ve středu dění a ochranka má co dělat. Ana nesmí chodit do práce ani z práce sama a všichni se snaží dodržovat nejvyšší bezpečnost. I přesto se pak stane nevyhnutelné. Další komplikace přijdou z Aniny práce, kde začne dělat problémy její šéf a začne to být opravdu vážné.
Nicméně i přes to vše si s tím autorka velice dobře poradila a určitě budete s výsledkem spokojeni.
Kniha má ještě více stran než první díl, proto mě trvalo o hodně déle ji přečíst, i když za to mohla i škola a ten fakt, že první díl byl přece jen více záživnější.
U christiana můžeme sledovat značné zlepšení. Sice je to stále egoista co chce vše řídit a i přes vše co dokázal se nenávidí, ale snaží se vše změnit aby si Anu udržel. Dokonce se z něj stane na chvíli submisiv, který na kolenách prosí Anu aby neodešla. To mě opravdu překvapilo a docela se mi to líbilo. Bylo to neočekávané ale příjemné překvapení.
Co se táče Any, už není tolik ufňukaná jako v prvním díle a dokáže se postavit čelem problémům. Dále se přese vše snaží pochopit Christiana a miluje ho ještě více než předtím.

Děj není nijak složitý ale dobré zápletky tam najdete, to se bát nemusíte. Mě osobně se první díl líbil víc, asi proto že jsem prvně viděla film, tak jsem se mohla těšit na určité části z knihy a prostě víc šla cítit ta atmosféra. Nicméně druhý díl byl taky moc super a na třetí se chystám.

Hodnocení:
knihu mohu určitě doporučit všem nadšencům této trilogie, i těm co ji ještě neznají. Je to opravdu jedna z nejlepších knih co jsem četla a ten čas věnovaný jejímu čtení za to opravdu stojí. Knize dávám 8/10 bodů.
Omlouvám se za zpoždění v napsání recenze, ale měla jsem toho teď opravdu strašně moc.

Za recenzní výtisk této knihy děkuji knihkupectví AlbatrosMedia!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni že jsi tu byl :)

Klik :) 62.4% (808)
Neklik :)) 37.6% (487)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama