Myšlenkové mapy v byznysu/ Recenze

27. června 2016 v 10:16 | Kessi |  Recenze
Autor: Tony Buzan a Chris Geiffiths
Žánr: manažerské dovednosti
Nakladatelství: BIZBOOKS
Cena: 382 kč
K zakoupení: ZDE
Rok vydání: 2013
Doporučeno od: 15 let
Počet stran: 256
Anotace:
Je jedno, na čem právě teď pracujete, tato kniha vás vybaví nejužitečnějším nástrojem pro byznys v 21. století: myšlenkovou mapou. Myšlenkové mapy jsou nejefektivnější pomůckou při přemýšlení, organizaci práce i zvyšování produktivity. Dramaticky zlepší váš výkon v každém ohledu.

Tony Buzan, nejvýznamnější a nejprodávanější autor knih o mozku a učení, společně s Chrisem Griffithsem, zakladatelem a ředitelem společnosti Buzan Online, ukazují, jak můžete zásadně zlepšit všechny svě schopnosti související s prací a podnikáním - od organizace projektů přes prezentace, prodej, vyjednávání až k vedení lidí.

Ať už se pohybujete v jakémkoli odvětví a máte jakýkoli cíl, myšlenkové mapy vám pomohou:
  • myslet kreativně a jasně
  • Dobře pracovat s informacemi a s časem
  • Dělat důrazná, citlivá a sebevědomá rozhodnutí
  • Efektivně přesvdčovat, vyjednávat a prezentovat
  • Připravovat životaschopné, výdělečné strategie a plány
  • Dokončovat projekty včas a bez tradičního uzávěrkového stresu


Navštivte blog www.myslenkove-mapy.cz, který pravideně přináší články na téma týkající se tvorby myšlenkových map, jejich použití v byznysu, životně, nebo při studiu. Je plný užitečných materiálů, které můžete využít zcela zdarma.


Názor na obálku:
Kniha má fosforově oranžovou barvu, takže rozhodně upoutá vaši pozornost. Na obálce je vyobrazen mozek a jedny z nejčastějších věcí, které v byznysu řešíme, takže novému čtenáři napoví, o čem se asi v knize bude jednat. Na živo vypadá obálka o mnoho lépe než na obrázku.

O knize:
,,Myšlenkové mapy jsou nejjistější cestou k tomu, aby v sobě kdokoli probudil génia inteligence a nadprůměrného úspěchu. Tato kniha do naprostých detailů ukazuje, co se mnozí snažili pochopit dlouhou dobu. Ještě nikomu se zřejmě nepodařilo podat poznatky z výzkumu lidského mozku tak srozumitelnou formou. ,,Je to upgrade podnikání." - takto se o knize Myšlenkové mapy v byznysu nechal slyšel pan Libor Činka (kouč, autor systému Jak vydělat peníze, vytvořeného díky mentálnímu mapování) a já se s tímto názorem naprosto shoduji.

Kniha je rozdělena celkem do čtyř částí. Tyto části jsou logicky uspořádány tak, aby na sebe vzájemně, i co se do složitosti týče navazovaly. Můžeme zde najít plno grafických vyobrazení - obrázků, příkladů, fotografií apod., takže se s ní velmi dobře pracuje, protože dle mého názoru takováto grafická úprava je velmi lichotivá naší paměti - spoustu věcí si zapamatujeme . Je to tzv. Mimotechnická pomůcka.

V první části se dovíme co je to myšlenková mapa, jak s ní můžeme pracovat a hlavně jak ji vytvořit. Je to naprostý základ a představení základního konceptu této knihy. Dále se můžeme dočíst jakým způsobem a za jakých okolností je vhodné využívat myšlenkové mapy v počítačích a elektronických zaříeních.

Druhá část knihy pojednává o myšlenkových mapách a základních pracovních dovednostech - zde se zabýváme organizací času - jak si správně zařídit věci tak, abychom pracovali co nejefektivněji - tzn. Co nejkratší dobu, ale s co největším výsledkem. Také využití myšlenkových map při vyjednávání a prezentacích tak, abychom vždy byli úspěšní a spokojení sami se sebou. V této části se dozvíme i spoustu užitečných informací o tom, jak myšlenkové mapy využijeme pro zvýšení efektivity při vedení různých projektů.

Další část knihy - dle mého názoru již trochu složitější na čtění (člověk se musí více soustředit) se zabývá myšlenkovými mapami v souvislosti s podnikatelským myšlením. Dozvíme se zde například to, jak pomocí myšlenkových map můžeme vést lidi, vymyslet nové nápady a zkrátka být kreativnějšími a jak si zdokonalit své strategiské myšlení.


Poslední část knihy se zaměřuje na myšlenkové mapy pro lepší výsledky v podnikání. Je to takové shrnutí celé knihy a závěrečné rady s tipy, jak si vytvořit sebeanalýzu a jak si vytvořit nové cíle v podnikání. Kniha zde opravdu graduje a v životě lidí, kteří se dostanou až sem, se začnou dít zázraky. Uvidíte sami, rozhodně vám knihu doporučuji!!!

Hodnocení:
Celkové hodnocení je velmi kladné, kniha je srozumitelně a jasně napsaná, nechybí vysvětlení cizích výrazů, takže je vhodná pro naprosté lajky v tomto odvětví. Je zde spousta obrázků, grafů a různých nákresů, takže je i velmi přehledná a plná zajimavých informací a tipů a rad, jak být úspěšní v podnikání. Knize dávám 10/10 bodů!

Za recenzní výtisk této knihy děkuji Knihkupectví AlbatrosMedia!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni že jsi tu byl :)

Klik :) 62.4% (808)
Neklik :)) 37.6% (487)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama