Spirituální řešení/ Recenze

27. června 2016 v 10:31 | Kessi |  Recenze
Autor: Deepak Chopra
Žánr: osobní rozvoj
Nakladtelství: BIZBOOKS
Cena: 212 kč
K zakoupení: ZDE
Doporučeno od: 15 let
Rok vydání: 2013
Počet stran: 208
Anotace:
Život je plný výzev, větších i menších.
Spiritualita je zde, aby nabídla řešení.
Během své kariéry lékaře učitele a spisovatele obdržel Deepak Chopra tisíce otázek od lidí čelících všemožným výzvám a problémům - jak žit naplňující život, jak nastartovat stagnující kariéru, jak překonat obtíže ve vztahu a další osobní překážky.

Ve své průlomové knize Spirituální řešení Chopra ukazuje, že klíčem ke konfliktům, kterým všichni čelíme, je co největší rozšíření vědomí. ,,TAJEMSTVÍ spočívá v tom, že rovina problému nikdy není rovinou jeho řešení," píše. Řešení je třeba hledat ve vyšší rovině vědomí - v rozšířeném vědomí.
Chopra vede čtenáře k odhalení toho, co nazývá ,,skutečným já". S poznáním skutečného já přichází naprostá důvěra v sebe sama, klid, jasnost a moudrost, které slouží jako průvodci pro období krizí.

Spirituální řešení poskytuje nástroje a strategie, které vám umožní utkat se s životními výzvami a pocítit skutečné naplnění a smysl.


Názor na obálku:
Na obálce je vyobrazený člověk ,,chodící po nebi" nad kterým je další nebe. Podle mě, je to metafora vyobrazující to, že každý člověk má ve svém životě období, kdy potřebuje, či chce najít sám sebe. Věřím, že každému, kdo je v životní situaci kdy řeší jakékoli rozhodnutí, či situaci obálka napoví, že potřebuje přesně tuto knihu.

O knize:
Kniha je rozdělena do několika podkapitol. Hned ze začátku se čtenáři mohou seznámit s pojmem SPIRITUALITA a celkově s konceptem knihy Spirituální řešení - tzn. s tím, co čtenář může od knihy očekávat a jak by takové spirituální řešení mělo vypadat.
Dále se v knize dočteme o velmi obtížných životních výzvách ať co se týče mezilidských vztahů, a celkově vztahů mezi lidmi, zdraví a životní spokojenosti a pohody, úspěchu a osobnostního růstu. Já osobně věřím, že Deepak Chopra jako člověk je vynikající mentor a člověk pro osobností rozvoj a vývoj. Vždy předloží daný problém z nejběžnějších životních situací a poté dá příslušné řešení. Kniha je i plná koučovacích otázek a už jen tím, že ji čtete, poznáváte sami sebe a můžete nahlédnout do svého vlastního nitra. Kniha je koncipovaná tak, aby jste si jednotlivé aspekty v životě urovnávali postupně a dostávali se tak od těch primárních životních trablí až k osobnímu růstu.
Další část knihy se věnuje nejčastějším problémům a otázkám, které Deepakovi pokládají jeho čtenáři, či čtenářky. Je zde vždy příslušný dotaz a k němu odpovídající spirituální řešení. Knihu tedy klidně můžete použít i jako jakýsi návod pokud se s otázkami zžijete.
V poslední části knihy najdete nalezení vlastního spirituálního řešení - tedy to, aby jste dokázal dostatečně nahlédnout do svého nitra a najít si svou vlastní cestu a nebyli ste jen nečí kopií. Mě osobně se tato část knihy líbila nejvíce, protože vás donutí pracovat se sým vědomím a podvědomím a tímto způsobem vám kniha pomůže najít, kdo a jaké vlastně je vaše skutečné JÁ.

Hodnocení:

Celkově knihu hodnotím velmi dobře. Kniha na mě působí pozitivně, jsou v ní skvělé myšlenky a nápady, stejně jako návody. Rozhodně, pokud se někdo nachází v tíživé životní situaci může hledat podporu v této knize. Je velmi přátelsky napsaná tak, aby jí porozuměl i naprostý lajk. Knihu rozhodně doporučuji! Knize dávám 10/10 bodů!

Za recenzní výtisk této knihy děkuji Knihkupectví AlbatrosMedia!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni že jsi tu byl :)

Klik :) 62.4% (808)
Neklik :)) 37.6% (487)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama