Adele/ Recenze

5. července 2016 v 13:58 | Kessi |  Recenze
Autor: Chas Newkey-Burden
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 184
Překlad: Kateřina Harrison Lipenská
Rok vydání: 2016
Cena: 269 kč
K zakoupení: ZDE
Anotace:
HOLKA ODVEDLE, KTERÁ DOBYLA SVĚT
Životní příběh britské zpěvačky Adele
Britská zpěvačka a skladatelka Adele (celým jménem Adele Laurie Blue Adkinsová) před několika lety uhranula celý svět svou debutovou deskou Adele 19. Od té doby mladá Angličanka s krásným hlasem a chytlavými hity vylétla na nejvyšší stupínky popularity, získala si miliony fanoušků a k tomu celou řadu ocenění, včetně cen Grammy, Oscara či Zlatého globu.
Mimo to je držitelkou Řádu Britského impéria a dlouhodobě nejprodávanější britskou zpěvačkou, v prodejích předčila dokonce i Madonnu.
Kdo je však Adele doopravdy? Neuvěřitelný talent, pěvecký uragán i nekompromisní osobnost, ale také obyčejná zranitelná mladá žena z Londýna. Nepravděpodobná celebrita. Nechte se pozvat do jejího života i zákulisí koncertních pódií.

Názor na obálku:
Obálka je jednoduchá a je na ní samotná Adele, o které celá kniha je. Nelíbí se mi ten oranžový jednoduchý nápis, ale hlavní je obsah knihy.

O knize:
Já sama nejsem fanda Adele, ani ji neposlouchám, ale jelikož plním knižní výzvu za tento rok a tato kniha mi do jedné kategorie pasuje, tak jsem si řekla, že dám i této knize šanci. Kniha mi Adele o hodně více přiblížila a už o ní vím opravdu víc věcí než tenkrát, kdy jsem ji považovala zkrátka jen za zpěvačku, co hodně dobře zpívá.

Životopis se skládá celkem z dvanácti kapitol, ve kterých se dozvíte, co zažila Adele jako malá, kam chodila na školu, jak zvládala všechnu tu slávu, jaká ocenění získala a mnohem více. Já jsem byla nejraději za mnohé fotografie, které knihu opravdu obohacují. Mně občas kniha přišla zdlouhavá a místy nudná, jelikož je to přece jenom životopis, ale měla i své zábavné chvilky a je opravdu zajímavá.

Autor hodně v knize používá přímou řeč, což určitě není na škodu, a Adele vám to přiblíží ještě víc. Její komentáře vás kolikrát pobaví, jelikož je Adele opravdu troufalá, upřímná a osobitá, a co se týče narážek na její váhu, tak si z toho vůbec nic nedělá a dokáže si udělat srandu sama ze sebe.

"Já jsem to nikdy neřešila - nechci držet dietu, nechci jíst salát Caesar bez dresingu. Proč bych to dělala? Na takový věci nemám čas, lidi by měli prostě být šťastní a neblbnout."

Celým jménem Adele Laurie Blue Adkinsonová je známá snad na celém světě, nejen svým úžasným hlasem a talentem, ale i díky textům písní, do kterých dává kus sebe a své zkušenosti. Nikdo z nás se určitě nebude divit tomu, že její majetek je opravdu rozsáhlý, a je to hned několik milionů liber, což není jen tak malá částka. Ovšem Adele si to zaslouží, jelikož udělala velký kus práce, co se týče jejích alb a písní.

Hodnocení:
Tento životopis je opravdu zajímavá knížka a nutnost pro každého fanouška této zpěvačky. Já jsem ráda, že jsem se o ní dozvěděla mnoho věcí, ale tyto knihy zkrátka nejsou můj styl. Nicméně mohu určitě doporučit všem, koho toto téma zajímá!

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni že jsi tu byl :)

Klik :) 62.4% (808)
Neklik :)) 37.6% (487)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama