Batika/ Recenze

19. října 2016 v 18:03 | Kessi |  Recenze
Rok vydání: 2016
Počet stran: 128
Vydavatelství: Metafora
Cena: 296 kč
K zakoupení: ZDE
Anotace:
Módní doplňky, bytové dekorace * Snadné batikování v kuchyni * Podrobné návody * Množství vzorů a dekorací

Barevné potěšení, Tisíce variací, Kabelky, ubrusy, šátky, povlečení

Vytvořte si vlastní unikátní ručně barvenou módu a bytové doplňky. To vše jednoduchými technikami, které lehce zvládnete ve vlastní kuchyni. Batika se vrací na výsluní a opět přichází do módy - a to ve velikém stylu.
V tomto superpraktickém průvodci se dozvíte všechno, co o téhle efektní technice barvení potřebujete vědět.
Nejprve se naučíte základním krokům potřebným k tomu, aby se i naprostý začátečník mohl pustit do práce. Začneme výběrem vhodných látek, barviv a pracovních pomůcek. Pak se naučíme připravovat barvicí lázně, volit odstíny a design, a nezapomeneme ani na skládací a upínací techniky.
Díky ilustrovaným postupům snadno zvládnete všech 25 kreativních způsobů batikování. Bělení, stínování, klasické kruhy a mnoho dalšího. Ke každé technice pak patří jeden batikovaný projekt, na kterém si ji vyzkoušíte, abyste nakonec získali originální módní kousek. Přesně takový nebude mít nikdo jiný.
Duhové šaty jako z pohádky, mramorovaný šátek, pruhovaná kabela přes rameno, pastelové povlaky na polštářky, pestrý ubrus... to je jen pár věcí z mnoha, které vám zkrášlí byt nebo přispějí k eleganci vašeho šatníku.

Názor na obálku: Krásné barvy, hned vám řekne o čem kniha je. Líbí se mi.

O knize:
Kniha má dvě kapitoly.
První kapitola: Začínáme, obsahuje články jako Volba tkanin, Výběr a příprava barev, Výběr pomůcek, Skládání a spínání tkaniny a článek Barva.
Druhá kapitola: Techniky a projekty, obsahuje mnoho článků, které najdete pod nadpisy jako: Ombre/Barvení ovázané látky, Omotávání tyčky technikou araši, Mokume strukturované prošívání, Vázání metodou pavoučí sítě kumo, Tepelně upravená tkanina, Skládané pruhy, Mačkání a barvení látky, Prostorové barvení a mnoho dalších...

Kniha je pro umělecky založené lidi, které baví něco tvořit. Mě batikování vždy zajímalo a vím, že by mi to i dobře šlo, bohužel na to není čas. Celkově kniha obsahuje 12 technik a každá z nich má dvě varianty. Poté, co se naučíte základní tvary, můžete uzle a další techniky vymýšlet sami a tím docílit jedinečných vzhledů.

Kniha vám vše popíše krok po krůčku takže se nemusíte bát že by jste něco z toho nezvládli. Naučíte se míchat více barev, dělat ombre přeliv, udělat bílé triko neobyčejné a ozdobit si klidně povlečení na postel. Vše co uděláte je jedinečné a můžete si být jisti že nikdo nemá kopii!

Kdo chce začít batikovat, musí pro to něco udělat. Jde o stránku časovou i hmotnou, jelikož potřebujete nakoupit barvy, různé pomůcky a látky na barvení. To je problém, který mě osobně leží v cestě k batikování. Někdy to možná zkusím ale do života studenta tuto činnost vmáčknout nedokážu.

Pokud máte čas a líbí se vám batika, tak toto je nejlepší příležitost k tomu začít něco dělat a vytvořit si vlastní jedinečné kousky, které nemusíte předraženě kupovat v obchodech.

Hodnocení: Kniha je super, dozvíte se v ní vše, co je potřeba vědět a je to super příručka! Doporučuji všem, koho by to bavilo nebo klidně jenom zajímalo jako mě!

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni že jsi tu byl :)

Klik :) 62.4% (808)
Neklik :)) 37.6% (487)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama