Mikro Macramé/ Recenze

22. října 2016 v 13:33 | Kessi |  Recenze
Rok vydání: 2016
Počet stran: 128
Cena: 296 kč
K zakoupení: ZDE
Nakladatelství: Metafora
Anotace:
27 fantastických drhaných šperků, vhodné i pro začátečníky, s podrobným popisem postupů a technik

Ponořte se do kouzelného světa drhaných šperků. Kniha Jenny Townleyové vám bude skvělým průvodcem.

Jelikož každý z nápaditých doplňků bude originál, můžete si být jistí, že přesně takovéto šperky nebude nosit nikdo jiný. Čekají na vás půvabné náramky, náhrdelníky, přívěsky i náušnice. Nabídneme vám jednoduché uzlované výrobky, jaké zvládne začátečník, ale i modely s pokročilejšími vzory, efektně kombinující uzly s nádhernými korálky.
Na začátku se naučíte vázat všechny potřebné uzly. Jednotlivé fáze tvorby každého šperku pak doprovází srozumitelný popis. Podrobné fotografie postup přehledně ilustrují a můžete se též potěšit a inspirovat pohledem na dokončené dílo.
Najdete tu vše, co potřebujete vědět, abyste se mohli pustit do práce.

Názor na obálku:
Obálka je v mé oblíbené tyrkysové barvě, tudíž mě ihned zaujala. Náramek na vrchnu obálky mě také hned zaujal, protože je opravdu nádherný. Jednoduše obálka se mi moc líbí a je na ní vše co by mělo být.

O knize:
Knihu teď používám velice často, protože mě drhání velice zaujalo a začalo bavit. V knize najdete 27 návodů na různé šperky.
Kniha je rozdělena na čtyři části a to:
  1. Uzly, nástroje a techniky, kde se naučíte vázat všechny druhy uzlů, které pro výrobu šperků potřebujete a vybírat správné materiály jako vlákna a korálky...
  2. Návrhy pro začátečníky- v této části najdete několik návodů na šperky s malou obtížností. Já si je prohlédla a jsou opravdu velice jednoduché. Já se naučila vázat plochý uzel a zjistila jsem, že se používá ve většině případech i když je nejjednodušší.
  3. Návrhy pro středně pokročilé- zde je také několik návodů, již pro středně pokročilé, ke kterým se já už mohu počítat.
  4. Návrhy pro pokročilé- v návodech zde, se používá buď více druhů uzlů, nebo je výroba časově náročnější. Já chci například vyrábět choker na krk, který je v této kategorii a přitom je velice jednoduchý. Zde je však jen kvůli časové náročnosti.
Já už vyráběla 2x náramek přátelství podle knihy, a pak další dva náramky, které jsou částečně podle návodu a částečně jsem si je vymyslela sama. Na konec článku vám přidám fotky dvou náramků, co jsem vyrobila.

Hodnocení:
Kniha je úžasná, mám ji opravdu ráda a můžu díky ní vyrábět náramky, které se prodávají i v obchodech! Určitě ji doporučuji všem lidem, co jsou umělecky založení jako já, nebo by je něco takového mohlo bavit ve volném čase. Knize dávám 9/10 bodů :)

Fotky:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama