Boží mágové /Recenze

6. prosince 2016 v 18:36 | Kessi |  Recenze
Rok vydání: 2016
Počet stran: 472
Bežná cena: 649 kč
Cena: 584 kč
K zakoupení: ZDE
Anotace:
Hlas zmizelé civilizace k nám doléhá z propasti zapomnění...

Nové archeologické důkazy pro existenci prehistorických civilizací, od autora bestselleru Otisky božích prstů.

Bestseller Grahama Hancocka Otisky božích prstů, rozsáhlé pátrání po tajemství naší minulosti a po důkazech ztracené prehistorické civilizace, vyvolal obrovské pozdvižení svou kontroverzní hypotézou. Mohla tu už dávno předtím, než vůbec začalo to, čemu říkáme "historie", vzkvétat pokročilá civilizace, která pak zmizela v propasti zapomnění? Civilizace schopná složitých astronomických měření a nevídaných architektonických výkonů? A pokud ano, ztratila se úplně beze stopy? Nyní, o dvacet let později, přichází Hancock s pokračováním svého převratného díla naplněným zcela novými, nedávno objevenými vědeckými důkazy a archeologickými nálezy.

Ke konci poslední doby ledové před 12 800 lety se z hloubi vesmíru vynořila obří kometa a vstoupila do sluneční soustavy. Její úlomky bombardovaly naši planetu a způsobily globální katastrofu. Nejméně osm fragmentů zasáhlo severoamerickou ledovou pokrývku, zatímco další dopadly do severní Evropy. Tepelná energie, způsobená dopadem úlomků, rozpustila miliony kilometrů čtverečních ledu. Vzedmuté hladiny vod následně vyvolaly povodeň tak nesmírného rozsahu, že se vzpomínky na ni dodnes dochovaly v mýtech po celém světě.


Druhá série dopadů částí komety, stejně katastrofální jako ta první, nastala před 11 600 lety. Není náhodou, že Platón uvádí toto datum jako dobu zkázy a zatopení Atlantidy. Důkazy postupně odhalované v této knize nade vši pochybnost dokládají, že v době ledové na Zemi existovala pokročilá civilizace, která byla v celosvětovém kataklyzmatu téměř kompletně zničena. Téměř. Někteří přece jen přežili. Nositelé původní moudrosti byli v pozdějších kulturách známi pod jmény Mudrcové, Boží kouzelníci, Zářící, Učitelé... Putovali světem ve svých velkých lodích a dělali vše, co bylo v jejich silách, aby uchovali a rozdmýchali jiskru uhaslé civilizace.

Usadili se na klíčových místech - v Göbekli Tepe v Turecku, v Baalbeku v Libanonu, v egyptské Gíze, ve starověkém Sumeru, v Mexiku, Peru a přepluli dokonce Pacifik, kde byla nedávno v Indonésii objevena obrovská pyramida. Tito Boží mágové za sebou všude zanechali neuvěřitelně podobné monumentální stavby, do nichž se pokusili zašifrovat své poselství. Vzpomínky na doby, kdy lidstvo přestalo žít v harmonii s vesmírem a zaplatilo za to vysokou cenu. A svoje varování pro ty, kteří přijdou po nich - pro nás.

Astronomové se totiž domnívají, že jeden ohromný úlomek oné původní zkázonosné komety, asi 30 kilometrů v průměru, stále putuje sluneční soustavou a představuje nebezpečí pro Zemi. Astronomická zpráva našich dávných předchůdců varuje a tvrdí, že "velký návrat" by se mohl odehrát v naší době.

O knize:
Jelikož anotace sama o sobě je velice obsáhlá, myslím si, že Vám jen zhrnu základní věci o čem kniha je.
Na začátku knihy najdeme obsah. Kniha má celkem 8 částí:
  1. Anomálie (2 kapitoly)
  2. Kometa (4 kapitoly)
  3. Mudrcové (2 kapitoly)
  4. Vzkříšení (3 kapitoly)
  5. Kameny (2 kapitoly)
  6. Hvězdy (3 kapitoly)
  7. Vzdálenost (2 kapitoly)
  8. Závěr (1 kapitola)
Na konci knihy jsou pak dodatky, poznámky a rejstřík. Tato část je na opravdu hodně stranách a umožňuje Vám najít podle různých slov a hesel přímo věc, kterou hledáte, ale i další odkazy a materiály pro výzkum.
Každou část knihy doplňují různé obrázky a fotky, díky kterým si můžete představit jak to vypadalo a vidět na vlastní oči všechny důkazy, které směřují k faktu o zaniklé civilizaci.
Já to vždy vše brala jen jako sci-fi, Atlantida je dlouho brána jako mýtus a námět do mnoha seriálů a filmů. Ale co když tato vyspělá civilizace opravdu existovala?
Kniha je opravdu přesvědčivá a důkazů má také hodně, nicméně já si myslím že nic nelze určit na 100%. Tuto teorii však nezpochybňuji, protože je to velký kus práce.
Já podle různých nálezů usuzuji, že pokud tato civilizace opravdu byla, nebyla na tom s vyspělostí lépe než my, ale spíš na úrovni starověkého Říma apod...
Co se ale týká teorie o tom, že před námi byla civilizace, která celá vyhynula a začali jsme od znova, tomu opravdu věřím i já. I přesto ale uběhlo hodně tisíciletí a já mám pocit, že kdyby lidstvo nebylo nikdy vyhlazeno, byl by mezi námi o hodně větší pokrok než je doposud.
Knihu jsem měla doporučenou od přítelovi mámy, která tohoto autora má opravdu ráda a četla všechny jeho knihy. Touto knihou, kterou si koupila hned po jejím vydání byla opravdu nadšená a moc se jí kniha líbila. Dle jejího názoru bude tato kniha rychle vyprodaná, protože je o ni velký zájem a je opravdu speciální.
Proto Vám doporučuji, si tuto knihu také co nejdříve sehnat, dokud je šance.

Hodnocení:
Téma mě zaujalo, celkově teorie v knize také a byla opravdu poutavá i když některé části mě až tak nebavily.
Knihu bych doporučila Všem, koho baví historické knihy, různé výzkumy, archeologie, astronomie nebo záhady o dávných civilizacích. Mě se nejvíce líbila část Mágové a kapitoly věnované Atlantidě.
Knize dávám 9/10 bodů! Neváhejte s jejím přečtením!

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ┼Raven Sammael Renkse┼ ┼Raven Sammael Renkse┼ | Web | 8. prosince 2016 v 16:47 | Reagovat

To si musím přečít :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama