Ztracená/ Recenze

29. prosince 2016 v 20:53 | Kessi |  Recenze
Autor: Ekbergová Anna
Rok vydání: 2016
Počet stran: 360
Cena: 314 kč
K zakoupení: ZDE
Nakladatelství: Metafora
Anotace:
Dánský milostný thriller o rodinných poutech, smrti i osudové vášni.

Příběh, který může směle konkurovat Hitchcockovu filmu Marnie.

Brilantní dánský thriller o chamtivosti, vraždě, podvodu a osudových rozhodnutích zavede čtenáře do malebných dánských rybářských vesnic, ale i do majestátních sídel a nebezpečného podsvětí Kodaně.

Louisa je mladá žena, které žije s přítelem Joachimem na malém Christianově ostrůvku, kde také provozuje kavárnu. Jednoho letního dne, během nejrušnějšího období roku, za ní přijde muž s tvrzením, že Louise je jeho manželkou Helenou, která se beze stopy ztratila před třemi lety. Žena na fotografiích, které jí ukáže, se Louisa skutečně velmi podobá.

Policie se pouští do vyšetřování, při němž vychází najevo, že Louisa má na hlavě jizvy po zranění. Mohlo by to být příčinou ztráty paměti?

Louisa je skutečně Helena Söderbergová, dědička obchodního impéria, Edmundova manželka a matka dvou dětí. Musí se rozloučit s Joachimem a začít "nový" život či spíš se vrátit k tomu starému, na který si však vůbec nevzpomíná. Co se skutečně přihodilo té noci, kdy Louisa/Helena zmizela? Děj intenzivního thrilleru je neustále dva kroky před čtenáři a zápletka nezadržitelně spěje k překvapivému rozuzlení.


Názor na obálku:
Obálka je opravdu povedená a ihned mě upoutala. Dávám jí 7/10 bodů.

O knize:
Příběh je o ženě se jménem Helena. Helena pod jménem Luisa žije se svým přítelem Joachimem na Christianově ostrově a spokojeně dál pracuje ve své kavárně. Její přítel je spisovatel a oba jsou spolu šťastní. Jednoho dne se ale v kavárně oběví muž, kterého Helena nepoznává a ani si není vědoma toho, že její jméno není Luisa.
Onoho muže považují za nemocného a zavolají policii. Edmund má ovšem Heleniny fotky a policie začíná pátrat. Zjistí se, že měla Helena úraz a trpí ztrátou paměti. Doopravdy má velikou firmu, manžela a dvě děti. I přesto, že Joachima miluje, nemůže předstírat, že nemá rodinu a rozhodne se k ní vrátit, což znamená zapomenout na život na ostrově.
Nejlepší doktoři jí pomáhají aby si na něco vzpomněla, nicméně Helena si stále na nic nevzpomíná. Při projížďce na koni se ale dostane do oblasti, kde začne být kůň nervózní a Heleně to místo začne být povědomé. Proč se jí ale zdá, jakoby z domova utíkala?
Od té doby jí to stále vrtá hlavou. Manželovi se s tím nesvěřila a začíná pátrat na vlastní pěst. Zjišťuje kde byla dny před jejím zmizením a dostává se tak až k muži, který jí měl pomoci s tím, koho ten den hledala.
Je si jistá tím, že ji někdo sleduje. Je to někdo koho najal její manžel, nebo snad někdo kdo má něco společného s jejím zmizením?
A kdo je vlastně Luisa, o které si Helena myslela že je ona sama? Proč se v nemocnici po úrazu probudila s jejím batohem a co zapříčinilo ztrátu její paměti?
Helena není jediná, kdo případ prověřuje. Joachim se rozhodl vzít vše co má (pivní tácek s číslem) a zjistit pravdu o tom, kdo je Luisa Andersonová a co se jí stalo.
Kdo nakonec zjistí pravdu? Jak Helena dopadne? Vzpomene si na vše co se stalo a na předchozí roky svého života?
Pokud chcete znát odpovědi, neváhejte a přečtěte si tuto knihu!

Hodnocení:
Kniha se mi opravdu moc líbila. Já na detektivky moc nejsem, ale kupodivu mě kniha opravdu upoutala a bavilo mě číst ji. Není předvídatelná, takže nevíte co se stane na další stránce a netušíte kdo je viník. A to je na knížce to skvělé! Doporučuji všem, co mají rádi detektivky a nejen je!

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ┼Ukyo Vampire┼ ┼Ukyo Vampire┼ | Web | 29. prosince 2016 v 21:08 | Reagovat

pěkné

2 evil spirit evil spirit | Web | 31. prosince 2016 v 15:34 | Reagovat

[1]: /ještě jednou někde uvidím tuhle holku a to její "pěkné", tak jí asi pěkně nakopu do prdele.../
//wow, první dojem na jedničku, evil.//
detektivky moc nemusím, ale tohle zní celkem dobře. určitě by se to líbilo mamce, díky za inspirejšn xD

3 SergiooK SergiooK | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:32 | Reagovat

I found this page on 17th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

4 AriaLissa AriaLissa | E-mail | Web | 9. května 2017 v 18:05 | Reagovat

Takhle kniha mě zaujala a rozhodně si ji přečtu :-D

Jinak bych se chtěla zeptat, zda by bylo možné objednat si design na téma Vampýrská akademie?

5 Kessi Kessi | 10. května 2017 v 14:16 | Reagovat

[4]:
Ahoj, moc času poslední dobou nemám a už jsem dlouho žádný nedělala ale za týden budu mít 2 týdny praxí (tudíž volna) tak třeba čas mít budu, můžeš mi napsat na e-mail jaký bys ho chtěla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama