Ví o tobě/ Recenze

13. července 2017 v 16:44 | Kessi |  Recenze
Ví o toběRok vydání: 2017
Počet stran: 304
Žánr: Thriller
Cena: 239 kč
K zakoupení: ZDE
Anotace:
LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví

DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu


ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli.

A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?

Obálka:
Obálka mě hned zaujala. Je jednoduchá ale efektivní, jelikož hned zaujme. Hned napoví, že tento thriller stojí za to!

O knize:
Přiznám se, že ze začátku mě to moc nebavilo a neměla jsem to s knihou tak, jako u některých, kdy se nemůžu dočkat až zase budu mít čas na čtení. Dlouho mi trvalo ji přečíst, protože první třetina knihy mě moc nebavila, ale od druhé třetiny jsem se na čtení už těšila a ráda jsem se ke knize vracela. Jednoduše řečeno první část jsem četla strašně dlouho, ale poslední dvě části jsem přečetla za 2 dny.

Co se týče příběhu, tak jednoduše řečeno mohu říct bez jakéhokoliv zaváhání, že je kniha naprosto geniální. Když mi došla, tak jsem si říkala, proč je konec tak strašně důležité utajit, co na něm může být tak extra, ale teď už to chápu. Sice jsem něco na ten způsob čekala ale ne až v takovém měřítku složitosti. Kniha je ale spíše scifi thriller, jelikož není realistická a hlavní zápletka je založena na fikci. Tudíž je to super dílo ale v realitě neuplatnitelné.

Nechci toho moc prozrazovat o ději, jelikož cokoliv bych Vám tu napsala, by Vám mohlo prozradit něco, na co máte přijít až při čtení. Já jsem ráda, že jsem odolala pokušení vyhledat si nějaké spoilery o knize, a že jsem mohla být na konci šokovaná tak, jak jsem byla.

Také oceňuji, že není kniha vůbec psaná jako detektivka, jelikož ty opravdu ráda nemám. Thriller je to geniální, a i když to podlě mě skončilo svým způsobem smutně, byla jsem se závěrem naprosto spokojená.

Co se týká příběhu, hlavní postavy zde máme tři. Louise je rozvedená matka samoživitelka, co se zaplete s Davidem, jejím budoucím šéfem a do toho všeho se spřátelí s jeho ženou Adele. Takto udržuje trojuhelník, kdy se nemůže rozhodnout jestli si vybrat utajované přátelství s Adele nebo aférku s Davidem. Postupem času si začne všímat různých náznaků toho, že by mohl být David úplně jiný, než se jí zprvu zdálo. Je ale opravdu David ten špatný? Nebo se jen snaží všechny před něčím ochránit?

Hodnocení:
Po dočtení jsem byla nadšená a opravdu všem mohu knihu vřele doporučit bez váhání!! Skvělá kniha! Hodnocení 10/10 bodů!

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora!

Omlouvám se za zpožděnou recenzi, vůbec jsem teď neměla čas na čtení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Renaiti Renaiti | Web | 13. července 2017 v 19:08 | Reagovat

Tak knihu se šokujícím koncem jsem už dlouho nikde neviděla. Hodně konců se dá většinou tak nějak alespoň z části odhadnout, nicméně zdá se, že tato kniha je výjimkou. Hodně mě proto zaujala. Musím se po ní podívat :-) Také se mi líbí, že se nejedná o nějaký milostný trojúhelník mezi teenagery, ale rozvedená matka si musí vybrat mezi přátelstvím a láskou, to je moc dobrý nápad! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama