Slyším tě všude/ Recenze

6. září 2017 v 15:33 | Kessi |  Recenze
Slyším tě všudeRok vydání: 2017
Počet stran: 504
Vazba: Pevná
Cena: 399 kč
Žánr: Detektivní román, Sci-fi
Nakladatel: Metafora
K zakoupení: ZDE

Anotace:
Dobře si rozmysli, co si přeješ…

Svižně napsaný příběh od známé autorky Connie Willisové se odehrává se v blízké budoucnosti, kdy bude možné, k nepřetržité komunikaci a dostupnosti přes sociální sítě, i neustálému vylepšování technologií, podstoupit operativní zákrok, který propojí partnery tak, aby vnímali pocity a myšlenky druhého.

Právě to nabídne Briddey Flanniganové její přítel Trent namísto zásnubního prstenu. Briddey je nadšená, vždyť EED zákrok prohloubí jejich vzájemnou lásku a umožní jim dokonalé souznění. K zasnoubení má dojít po úspěšném navázání spojení po operaci. Briddey navíc doufá, že se tím konečně dostane z dosahu přílišné péče a starostlivosti své irské rodiny. Jenomže věci se nakonec nevyvinou přesně podle plánu. Po probuzení z narkózy čeká Briddey překvapení: k propojení sice došlo, ale zcela jinému, než předpokládala. Od té chvíle se rozjíždí napínavý a vtipný příběh, který převrátí Briddeyin dosavadní život naruby a dovede ji k zásadnímu přehodnocení pohledu na lidi kolem sebe.

Uznávaná autorka sci-fi brilantně namíchala příběh, který spojuje to nejlepší z napínavé detektivky a romantické komedie.


Názor na obálku:
Obálka mě ihned zaujala a díky ní, i faktu, že je kniha sci-fi jsem se rozhodla, že si ji přečtu. Nic bych jí nevytkla, je prostě super a na živo vypadá ještě lépe!

O knize:
Kniha je psaná v er- formě v minulém čase, a proto se velice dobře čte. Výrazným prvkem je pro mě i to, že je kniha svým způsobem humorná, což není zrovna typické pro tento žánr.
Na začátku každé kapitoly je vždy nějaký citát. Vžít se do příběhu, mi nedělalo žádný problém, jelikož autorka umí vyprávět velice přirozeně a příjemně.

Na začátku knihy nás čeká seznámení s postavami. Mohu říct, že je každá postava svým způsobem svá, a proto jsem neměla problém je rozlišit. Ze všech postav mi ale stejně byla nejsympatičtější právě hlavní hrdinka.

EED... to je oč tu běží. Trent požádal svojí přítelkyni Briddey o EED a ta nemá nejmenší tušení, jak to říci své rodině, která z toho nebude zrovna dvakrát nadšená. Díky tomu nemá Briddey starosti jen s kolegy z práce, před kterými to chce také utajit, ale ještě musí své obavy skrývat před přítelem, který je do ní úplně poblázněný.

Chodí spolu teprve šest týdnů a on ji požádal o něco tak vážného. Je to ale skvělá partie, často Briddey lichotí a ona nemá pochybnosti co se týče jeho lásky k ní. Navíc má super postavení, díky tomu dobré peníze a jednání s ostatními má na vysoké úrovni.
O něj starost Briddey nemá. Jde spíše o její zvláštní rodinu. Ta se skládá z mnoha žen různého věku a celá domácnost je trochu šílená.
Její matka Mary Claire je sice velice milující matkou, nicméně je až příliš moc starostlivá a řeší naprosto vše. Snad nejnormálnější z rodiny je její sestra Maeve. Je to milá, chytrá a sympatická dívka, která nemá ničím zvláštní zájmy. Ta si z matky nic nedělá a snaží se být nad věcí.
Velice zábavná je jejich teta Oona. Původem Irka, která má stále největší zalíbení v mužích jejího původu, ale žije v jiné zemi. Nade vše se snaží oblékat jako správna Irka a dokonce dodržovat irské rituály.

Co mají všechny ženy společného? Žádná nedá Briddey pokoj, a proto nemá hlavní hrdinka žádné soukromí. Ta se však se starostmi vyrovnává a nehodlá se vzdát.

Ze začátku se v knize zas tak moc věcí neděje, ale seznámení se vším určitě není na škodu. Proto jsem knihu nehltala ihned ze začátku, ale jakmile přišlo na operaci samotné Briddey, tak to vše začalo!

Kniha se zabývá tématem komunikace, která je v jejich světe přehnaná. Každý se stará o každého a soukromí už skoro neexistuje. Ukazuje nám jak klady, tak i zápory, ale náš názor se přitom nesnaží nějak násilně ovlivnit. V knize není moc popisů, což jsem vřele přivítala, jelikož to nejsou mé oblíbené části v knihách.
Nejvíce se zde vyskutují rozhovory, které ke komunikaci prostě patří a často jsou také popisovány emoce postav, což nám umožní se do nich lépe vžít.

Hlavní věcí je ale čtení myšlenek. Díky zákroku, můžete pomocí myšlenek a pocitů komunikovat například se svým partnerem. Není to ale už přespříliš?

Romantika se v knize vyskytuje také, ale není to hlavní téma ani se toho autorka nepokouší dát do knihy co nejvíc. Je toho akorát, není to nic násilného a příběh to skvěle doplňuje.
Co se týče detektivní stránky knihy, tak mě mile překvapila. Moc ráda detektivky nemám, ale v této knize je to vymyšleno velice originálním způsobem.

S koncem knihy jsem byla spokojená. Nic bych neměnila, i když co se týče délky knihy- je opravdu hodně obsáhlá, což už někomu může vadit, nebo dokonce přijít zbytečné.

Hodnocení:
Kniha je příjemné oddechové čtení, zejména pro ženy. Doporučit knihu mohu jak lidem co mají rádi detektivky, romány tak sci-fi. A pokud sci-fi moc rádi nemáte, přesto se nemusíte bát po knize sáhnout, protože až na vyspělou technologii co se týče telepatie tam toho zas tolik není. Knize dávám 8 z 10 bodů.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni že jsi tu byl :)

Klik :) 62.4% (808)
Neklik :)) 37.6% (487)

Komentáře

1 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 31. října 2017 v 18:33 | Reagovat

Kniha mě moc zaujala, mám doma od autorky knihu posledního soudu a chystám se na ní asi tak za měsíc, pokud se mi bude líbit, tuto si určitě pořídím :-) pěkná recenze.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama