Moderní jóga od A do Z/ Recenze

17. prosince 2017 v 13:17 | Kessi |  Recenze
Moderní jóga od A do ZRok vydání: 2017
Počet stran: 400
Cena: 319 kč
Nakladatelství: Metafora
K zakoupení: ZDE
Anotace:
Kompletní průvodce současnou jógou, pradávné cvičení účinné i v dnešní době

Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od bolesti? Chcete být více v klidu, lépe soustředění a spokojenější sami se sebou?
Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace.

Objevte:
  • nová cvičení a techniky moderní jógy zvyšující pružnost a sílu, přinášející úlevu od stresu a uklidňující mysl
  • rady pro úplné začátečníky i profesionální tipy pro zkušené jogíny, kteří touží zdokonalit své cvičení
  • návod, jak zkombinovat jednotlivé pozice do vlastních sestav pro vyvážené domácí cvičení
  • doporučení, jak upravit konkrétní pozice na míru osobním potřebám i pokročilosti
Christina Brownová se věnuje józe již desítky let, je mezinárodně uznávanou učitelkou, vede oceňované výcvikové programy pro učitele jógy. Je autorkou několika knih o józe včetně publikace Jóga od A do Z (Metafora 2006).


Názor na obálku:
Obálka je podle mě neutrální. Extra nezaujme ale ani neurazí, je prostě jednoduchá a vystihující, což je pro knihy tohoto typu nejlepší.

O knize:
Většinu věcí Vám toho již prozradila anotace. Asi každý ví, co čekat, když se na knihu podívá. A proto Vám já řeknu hlavně co si o knize myslím a co se mi na ní líbí.
První věc co mě překvapila, když mi kniha došla je ta, že je docela malá, ale za to tlustá. Stačí knihou jen rychle prolistovat, aby jste věděli co Vás čeká. Když ale listujete pomalu a pozorněji, zjišťujete další věci, kterých si při letmém prolétnutí nevšimnete.
Jako první je v knize Úvod, který Vám vysvětlí několik věcí a zodpoví některé Vaše otázky. Dozvíte se základy, jako co Vám jóga přinese, jestli je to spíše věda nebo duchovno, jak správně dýchat, pár etických zásad a mnoho dalšího.
O kousek dál najdete návod na dobré rozcvičení před samotnou jógou a samozřejmě nechybí mnoho a mnoho obrázků, které Vám ukážou, jak to má vlastně vypadat. Kniha je pak rozdělena do částí, jako polohy ve stoje, udržování rovnováhy, vzhůru nohama atd... Pod každou částí, pak naleznete mnoho dalších návodů a ilustrací, pro nespočet cvičících poloh.
Co se dozvíte o dýchání na začátku není vše. Po stovkách nejrůznějších druhů cvičení Vás v knize čeká kapitola věnující se přímo dýchání. Budete se divit kolika způsoby to jde! A moje oblíbená část je skoro poslední a to je Relaxace pro potěchu, kde Vás čekají i polohy na správný odpočinkový relax. A protože každý od jógy očekává něco jiného, je vzadu i část pojmenovaná Jóga mysli, která se věnuje té duchovnější části jógy, což jsou různé druhy meditace. Posledních pár stran z knihy je slovníček, rejstřík a finální poděkování. Ale než se dostanete na konec s tím, že vše vyzkoušíte, tak máte zajištěnou zábavu na další rok.

Hodnocení:
Doporučuji všem, co se věnují józe doma a nechtějí chodit na drahé lekce. Vše je jasně popsáno a kniha je skvělým
učitelem. Dávám jí 9/10 bodů!

Za recenzní výtisk děkuji Nakladatelství Metafora!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 danka danka | 5. května 2018 v 16:28 | Reagovat

co říkáte na hormonální jógu?

https://svethormonalnijogy.cz/hormonalni-joga.html

Máte s ní zkušenosti? potřebovala bych vědě, jestli pomůže při menstruačních potížích

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama