Šťastně až do smrti / Recenze

10. května 2018 v 18:57 | Kessi |  Recenze
Šťastně až do smrtiPočet stran: 368
Rok vydání: 2018
Nakladatelství: Metafora
Cena: 279 kč
K zakoupení: ZDE
Anotace:
Dánský thriller od autorky bestselleru Ztracená

Napínavý thriller o úkladné, dokonale naplánované vraždě. Dramatický příběh o majetnictví ve vztahu, o vášni, sexu a tajemstvích druhých. Pravdivá sonda do manželství, kde je i přes vnější dojem vše nakřivo.

Christian a Leonora. Manželé kolem padesátky, přes dvacet let spolu. Měli by být šťastní. Mají všechno: peníze, krásný dům i společenské postavení. Zákeřná nemoc jejich osmnáctiletého syna, která je stála spoustu sil, je konečně na ústupu a před nimi se otevírá světlá budoucnost. Nebo snad ne? Jednou v noci Christian dostává SMS, a když odmítne Leonoře zprávu ukázat, vzbudí v ní podezření.


Na Christianově pracovním večírku se její podezření potvrdí. Přistihne manžela při sexu s kolegyní, mladou architektkou Zenií. Později Christiana konfrontuje, ten vše zapírá a je rozhodnutý ji opustit. Leonora se s tím nechce smířit, vydírá Christiana kvůli finančnímu podvodu a nutí ho zůstat v manželství.

V bezvýchodné situaci se Christian rozhodne, že se musí ženy zbavit. Počká si na Leonoru ve firemní dodávce na silnici v lese, kam chodí běhat, a srazí ji. Vrátí se domů, nalije si drink a vtom se objeví Leonora. Co to vlastně udělal?

Za pseudonymem Anna Ekbergová se skrývá dvojice dánských úspěšných autorů: Anders Rønnow Klarlund a Jacob Weinreich.

Názor na obálku:
Obálka je nádherná, nic víc snad ani říct nemůžu. Výtku nemám žádnou, to obálka mě zaujala jako první věc a přiznám se, že pokud má kniha škaredý obal tak se ji nedonutím přečíst ať je sebelepší. Za tento cover palec nahoru!

O knize:
Kniha mě zaujala hlavně proto, že je od autorky, která napsala i Zmizelou, což je podle mě naprosto geniálně napsaný příběh! A tak jsem neváhala a projevila jsem zájem o tuto knihu s očekáváním, že bude alespoň z poloviny tak dobrá.

Kniha mě nezklamala, i když se musím přiznat, že ze začátku mě příliš nebavila. Pak jsem se ale do děje vžila více a začala jsem sympatizovat více s Leonorou jakožto obětí, protože je téma knihy pro mě poněkud citlivá záležitost. Pokud něco nenávidím, tak je to podvádění a bezohlednost partnera vůči druhému i přesto, co vše pro jejich dobro již udělal. Pro mě to byl velice smutný příběh už kvůli osudu Leonory, která by si zasloužila o tolik lepší život!

O to více to pro mě bylo osobní, jelikož studuji architekturu a kniha se tak nějak odvíjí v pro mě známém prostředí a docela mi zničila můj pohled na architektky, což jsem i já. Ale i přesto myslím na to, že architektka z knihy je smyšlená a nic to neznamená. Přece jen, žen co seberou muže z jejich rodin je mnoho a architektky to vůbec být nemusí.

Toť k mému osobnímu postoji ke knize. I vy si určitě najdete svoji stranu a postavy které budete mít rádi nebo naopak nenávidět. Prvně mě vadilo, že jsou hlavní hrdinové na můj vkus příliš staří ale zvykla jsem si. Přeci jen tyto věci by manželé nemohli řešit, kdyby jim bylo pod třicet. A to nemluvím o podvádění. Kniha pro mě po čtvrtce začala být velice poutavá, už kvůli věcem ke kterým jsem se vyjádřila již dřív. Určitě vás nenechá bez emocí, což by knize nikdy chybět nemělo. Občas jsem nemohla přestat číst a občas jsem musela knihu znechucením odložit. A to není, protože by byla kniha špatná, ale pro to, jak je její téma bolestivé a stále aktuální.

Děj rozhodně není předvídatelný, kniha se dobře čte a autorka opět nezklamala. Ke konci jsem došla k závěru, že takové knihy nemohu dále číst, protože má důvěra ve vztahu je teď asi ještě horší než doposud byla :D

Všem knihu ale mohu doporučit, obvzláště těm, co mají rádi detektivní příběhy, které vás nenechají chladné. Já detektivky většinou ráda nemám, ale tento mě bavil a to je co říct, to už kniha musí být sakra dobrá!

Hodnocení:
Knihu doporučuji všem! Nemám co více říct, snad jen, že to nebyla ztráta času a i přesto, že mám maturitní období a času moc nemám, jsem ráda kus věnovala k přečtení této knihy! Knize dávám 8/10 bodů!

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora!

Omlouvám se za pozdní vydání recenze, ale před maturitou mám opravdu času velký nedostatek.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama