Vězeň času / Recenze

27. srpna 2018 v 14:26 | Kessi |  Recenze
Vězeň časuRok vydání: 2018
Počet stran: 304
Cena: 239 Kč
Vydavatelství: Metafora
Přebal: pevná s přebalem
K zakoupení: ZDE

Anotace:
Kolik životů potřebujeme, abychom se konečně naučili žít?

"Jsem starý. To je to první, co byste měli vědět. Problém je, že mi to nejspíš neuvěříte. Když se na mě podíváte, pravděpodobně si řeknete, že je mi kolem čtyřiceti. Ale nemůžete se víc mýlit…"

Tom Hazard má neuvěřitelné tajemství. Na pohled možná vypadá jako obyčejný jednačtyřicetiletý muž, ve skutečnosti však žije už několik století. Na vlastní kůži prožil mnohé - hrál divadlo se Shakespearem v alžbětínské Anglii, účastnil se zaoceánských výprav s kapitánem Cookem, popíjel s Fitzgeraldem v Paříži 30. let... Měnil identity, aby přežil bez prozrazení, ale nyní se ho minulost pokouší dohonit. Jednou provždy se bude muset rozhodnout, zda zůstane v minulosti uvězněn či konečně začne žít v současnosti.

Ocitáme se s Tomem v Londýně, kde přijímá místo učitele dějepisu - ideální pro někoho, kdo zná dějiny doslova z první ruky. Ve škole potkává šarmantní učitelku francouzštiny, která mu pořádně zamotá život. Protože jediné, co Tom nesmí, je ZAMILOVAT SE.


Vězeň času je milostný příběh, který prochází staletími a kontinenty. Originální román o tom, že kdybychom měli dostatek času, nejspíš bychom žili šťastně až do smrti.

Názor na obálku:
Obálka mě zaujala a líbí se mi. Není přeplácaná, je hezky graficky zpracovaná a odpovídá námětu knihy. Je to taková metafora.

O knize:
O čem kniha je, Vám již nejspíše došlo díky anotaci, která Vám řekne to hlavní a na Vás je, jestli Vás toto téma zaujalo nebo ne. Já jsem tu pro to, abych Vám přiblížila něco málo o knize aniž bych Vám prozradila její děj a podělila se o můj názor na knihu.

Tom Hazard trpí tzv. dlouholetostí. A proč trpí? Protože když žijete několik století a umře Vám smysl Vašeho života jde to pak špatně. Sama si někdy říkám, že žít stovky let, nebo snad i věčnost by bylo super, ale opravdu by to tak bylo? Líbilo by se nám sledovat naše milované okolo nás, umírat znovu a znovu?

Tom by mohl být šťastný. Stačí, aby řekl kde chce žít, co chce dělat a jaké bude mít jméno a může to mít. Jen si vybrat čí život bude žít tentokrát, no nezní to skvěle? Hlavní ale je se nezamilovat! Jedna jediná věc, důležitá pro to, aby mohl být šťastný. To ale není tak jednoduché...

Musím přiznat, že pár prvních stran mě nudilo, ale to tak bývá u většiny knih. Nicméně po pár stranách mě příběh chytl a četla jsem prostě dál. V knize najdete mnoho vtipných i sladkých momentů, ale na druhou stranu i smutných věcí, kterým musel Tom v životě čelit, a které by jen tak každý nepřekonal.

Příběj je jeden velký zmatek, který Vás prostě nepustí a budete chtítí vědět jak to všechno dopadne. Každý se dočká toho svého. Pokud máte rádi detektivky, tak je to kniha i pro Vás, protože v ní najdete detektivní zápletku. A pokud jste spíše pro romány jako já, tak nebuďte smutní, protože v knize naleznete i romanci, která v sobě nemá ani kapku klišé!

Haig je opravdu šikovný autor, který si umí vyhrát se slovy a vloží do nich život svým vtipně originálním způsobem. Kniha je psaná příjemně a opravdu dobře se čte. Kdybych Vám měla říct žánr knihy, tak se přiznám, že opravdu nevím. Chvíli kniha působí jako detektivka, chvíli jako román nebo komedie, a po té jako fylozofický román, kde máte tendenci nad vším hloubat a přemýšlet. Díky spojení těchto všech žánrů si můžete být jisti, že Vás příběh rozhodně nebude nudit!

Hodnocení:
Trvalo mi docela dlouho přečíst knihu až do konce, ale ne kvůli tomu, že by mě nebavila ale kvůli pracovní vytíženosti, a proto Vám názor přináším až teď. Doufám ale, že Vás kniha zaujala jako mne a budete si ji chtít přečíst. Mohu Vám ji všem doporučit a pokud nejste žena tak to vůbec nevadí, protože kniha je vhodná i pro muže!
Knize dávám 8/10 bodů!

Děkuji nakladatelství Metafora za poskytnutí recenzního výtisku!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 27. srpna 2018 v 14:42 | Reagovat

Haig mě v poslední době docela zaujal a tohle taky nezní špatně. Pokud udržuje jednoduchou formu jako v jiných dílech, tak bych to mohla i zkusit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama